راهنمای فعالیت در میزروم

آیا فروش فایل در میزروم می‌تواند یک منبع درآمد پایدار و قابل اتکاء باشد؟

بله می‌تواند و هستند کاربران زیادی که با همین روش همین‌ جا در ایران درآمد خوبی دارند، البته اگر به دنبال ثروت بیل‌گیتس، موفقیت استیوجابز یا شهرت مارک‌زاکربرگ هستید باید به دنبال راه‌حلهای پیچیده‌تر باشید.

 وقتی از فروش فایل صحبت ‌کنیم به موازات هم به چند موضوع به هم پیوسته می‌پردازیم یعنی تولید فایل، فروش فایل، بازاریابی فایل و جایی که باید در آن فایل‌ها را فروخت یعنی بستر فروش فایل.

 

شغل اول یا شغل دوم، دائم یا موقت

در اولین قدم تعیین کنید که چرا می‌خواهید فایل بفروشید؟

پاسخ شما در این مرحله تعیین کننده روند اجرایی و از همه مهم‌تر میزان درآمد شما خواهد بود. اگر دلیل تمایل فروش شما به فایل در اختیار داشتن تعداد زیادی فایل است یا دلیل آن صرفا علاقه به منبع درآمدی از اینترنتی است، این دو انگیزه دقیقا دو مسیر متفاوت پیش روی شما قرار خواهد داد. با توجه به رایزنی هایی که با برخی از تولیدکنندگان محتوای دریایی صورت گرفته است به مواردی که بیشتر از همه به آن توجه شده بود می‌پردازیم. امیدوارم شما با مطابقت آن با شرایط خودتان بتوانید به سطح درآمد مطلوبتان برسید. در هر صورت فروش فایل می‌تواند به عنوان شغل یا فعالیت اصلی، شغل دوم یا یک فعالیت جانبی باشد و به اندازه اعتباری که به آن می‌بخشید برای شما درآمد خواهد داشت.

 

مهم‌ترین عوامل

 

مهارت در بازاریابی تعیین‌کننده‌ترین عامل موفقیت در فروش فایل است. بستری که در آن فایل‌ها برای فروش گذاشته می‌شود دومین عامل و کیفیت و کمیت محتوای تولید شده به عنوان عامل تاثیرگذار سوم است. بنابراین اگر فایل‌هایی که تولید کرده‌اید را در میزروم بارگذاری کنید و منتظر پیامک واریز به حساب بنشینید، شاهد درآمد قابل توجه و پایداری نخواهید بود.

 

اولین قدم، چه‌چیزی

اولین قدم در جهت کسب‌درآمد اینترنتی با فروش فایل مطالعه بازار فروش فایل با هدف مطابقت و توانایی رقابت در این بازار است. بازار از این جهت که در هر بازاری مفاهیم کلی تجارت مثل رقابت مصداق دارد.

تولید فایل یا همان تولید محتوا در قالب بسته‌‌های شناخته شده نرم‌افزاری است، بنابراین یا شما فایل تولید شده در اختیار دارید، یا توانایی و امکان تولید فایل یا هردو. فروش فایل فروش محتوا است نه فروش فرمت‌هایی مثل Pdf ,Doc , Xls و .. آنچه برای مشتریان مهم است محتوایی است که در قالب این فرمت‌ها ارائه می‌شود.

 

ابتدا با این اهداف در جستجوگر ها مانندگوگل و یا در بستر فروش محتوای دریایی(میزروم)  جستجو کنید.

 اول ببینید برای محتوایی که قصد فروش آن را دارید به اندازه کافی تقاضا وجود دارد؟

 دوم سایر رقبا با چه کیفیت و چه قیمتی محتوای مشابه شما را برای فروش ارائه می‌کنند؟

-این یک تحقیقات بازار و تحقیقات بازاریابی در مقیاس کوچک است.-

 

دومین قدم، چگونه

دومین قدم تعیین رویکرد شما برای فروش فایل است. فرض می‌کنیم شما تسلط کامل به برنامه طراحی بدنه شناور مانند راینو یا برنامه صفحه‌گسترده اکسل (Excel) دارید. در فروش فایل، شما دو رویکرد متفاوت را به موازات هم می‌توانید دنبال کنید.

اولین رویکرد>>>فروش فایل‌های کاربردی

 مثل یک طرح سه بعدی از بدنه قایق تفریحی که طراحی کرده اید و یا یک برنامه سود و زیان پروژه در اکسل تولید کنید و فایل تولید شده را به لحاظ کاربردی بودن برای فروش ارائه کنید.

دومین رویکرد>>> آموزش

می‌توانید تولید همان طرح قایق تفریحی یا برنامه سود و زیان پروژه  را آموزش داده و فایل آموزشی را برای فروش ارائه کنید. این دو رویکرد متداولترین روش کسب درآمد از فروش فایل در وب است.

بازاریابی محتوا:

وقتی فایل‌های خودتان را در میزروم ارائه می‌کنید، بخش قابل توجهی از بازاریابی محتوای شما توسط میزروم انجام می شود. با این حال هرگز نباید تمام انرژی خود را به تولید یا فروش متمرکز کنید، دور شدن شما از فرایند بازاریابی فایل یعنی قطع ارتباط با کاربران و در نهایت عدم اطلاع کافی از نیازهای کاربران. پس باید به‌صورت پیوسته و دائم برای توسعه مهارت‌ و افزایش تجربیات خود در بازاریابی وقت صرف کرده و حتی برای تبلیغات هزینه کنید.

نکته: اگرچه به لطف شبکه‌های اجتماعی کاربران زیادی تمام فرایند بازاریابی و فروش را به این بسترهای رایگان و راحت منتقل کرده‌اند، پیشنهاد می‌کنم از شبکه‌های اجتماعی به عنوان یک بستر ارجاع دهنده استفاده کرده و از فروش مستقیم در شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید. یعنی کاربران را از آنجا به فروشگاه اینترنتی خود در میزروم  هدایت کنید.

 

 

میزروم، محتوای دریایی

بعد از مشخص شدن چگونگی و چرایی تولید فایل می‌رسید به جایی که باید فایل‌ها را درآن بفروشید. چند روش متداول وجود دارد. یکی از این روش ها میزروم است که به صورت عمومی یا تخصصی امکانات کامل فروش فایل را در اختیار شما قرار می‌‌دهد. میزروم تنها سامانه موجود برای فروش محتوای دریایی  است که نیازی به هزینه اولیه و سرمایه گذاری ندارد. و در واقع احتمال شکست اقتصادی برای تولیدکنندگان محتوا (که سردمداران پیشرفت جامعه دریایی هستند)در آن صفر است.

 


میزروم

جایی برای دریایی ها