درباره ما

در لغت‌نامه واژه فایل (File) پرونده ترجمه شده است، در ادبیات اداری ایران فایل (File) و پرونده دو چیز کاملا متفاوت از هم هستند، که سه کاربرد مختلف دارند. چون به پرونده می‌گویند پرونده، به کمد مخصوص پرونده‌ها می‌گویند فایل (File) و باز به اطلاعات ذخیره شده روی کامپیوترها هم می‌گویند فایل.

فایل!! منظور ما همان ده‌ها یا صدها شیئ کوچک روی کامپیوتر  است که حاوی اطلاعاتی است که برای ما مهم است یا حداقل در زمانی مهم بوده است و می‌تواند همین درجه اهمیت را برای دیگران هم داشته باشد.

در جامعه دریایی به منابع و مسیرهای انتقال و تبادل اطلاعات دریایی نگاهی بیاندازید. در میزروم بستری فراهم شده است تا تولیدکنندگان محتوا با موضوع دریایی و جویندگان محتوا در دسترس قرار گیرند.

اگرمحتوای دریایی را یک کالا قلمداد کنیم این کالا  به لحاظ قابلیت منحصر به‌فردی که دارد در نوع خودش یکی از ارزشمندترین دستاوردهای فناوری برای علم، صنعت دریایی است.

همانطور که می دانید تولید محتوا بسیار ارزشمند برای پیشرفت یک جامعه سهم به سزایی دارد و جامعه دریایی ایران نیز برای پیشرفت و تعالی باید از تولیدکنندگان محتوای دریایی قدردانی کند. در میزروم هر تولیدکننده محتوا خود بر روی کالای خود قیمت گذاری میکند و جویندگان محتوای او و یا حامیانش، با پرداخت قیمت مورد نظر، تشویق ضمنی خود را اعلام می دارند. البته بنا به نظر تولیدکننده، محتوا می تواند به صورت رایگان در اختیار عموم قرار گیرد.

فایل‌ها قابلیت تکثیر دقیق با حداقل هزینه  یا بدون هزینه  را دارند. این ملموس‌ترین نشانه از فیلم‌های علمی تخیلی برای نسل ماست چرا که تهیه  رونوشت از یک کتاب یا پرونده کاغذی مشابه نمونه اصلی، اگر سخت‌تر و پرهزینه‌تر نباشد، آسان‌تر نیست.

 


مشارکت در میزروم چه در پی دارد؟

-         حمایت از تولید محتوای دریایی

-         سهولت دسترسی به محتوای دریایی

-         اشتغالزایی برای اعضای جامعه دریایی